Екзамени з водіння треба знімати на відео

З перейменуванням МРЕВ — міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділів — на територіальні сервісні центри МВС корупція у них не зникла. В автошколі й далі можна “купити” водійське посвідчення. Розцінки учень може дізнатися вже на перших заняттях, а іноді — й до вступу.

У результаті, на дороги виїжджають люди, які не мали мотивації старанно вчити правила дорожнього руху, а іноді — й зовсім не відвідували заняття. Це підвищує аварійність і смертність на дорогах.

Головний ворог корупції — відеозапис. Цим інструментом можна завдати серйозного удару по налагоджених схемах співробітників автошкіл і сервісних центрів. Іспит кожного водія треба фіксувати на відео зі звуком. Воно має бути доступне для перегляду в майбутньому. Щоб за необхідності перевірити факт складання іспиту. Під час екзамену з водіння відео­запис потрібно вести із салону автомобіля. Особу водія можна засвідчувати за допомогою біометричних сканерів, щоб унеможливити “підміну”.

Після запуску такої системи її потрібно буде наповнити записами за участю всіх нинішніх водіїв. Їх треба регулярно, хоча б раз на декілька років, відправляти на перевірку знань правил дорожнього руху разом із техоглядом їхнього автомобіля і медичним обстеженням.

Це не дешево. Але не обов’язково брати гроші з державного бюджету. Зараз Міністерство внутрішніх справ багато закуповує на гранти і за допомогою інвесторів. Потрібна лише політична воля.

https://gazeta.ua/articles/comments-newspaper/_ekzameni-z-vodinnya-treba-znimati-na-video/866731

Коментарі відсутні

Залишити коментар