Громадське обговорення проектів наказів, які регламентують діяльність автошкіл

10 березня Державна регуляторна служба України зібрала представників профільних всеукраїнських організацій та органів державної влади (Головний сервісний центр МВС України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство інфраструктури України) для проведення розширеного громадського обговорення проектів наказів, які містять вимоги до закладів (автошкіл) та регламентують порядок підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та кваліфікаційні вимоги до спеціалістів, які здійснюють таку підготовку.
Позиція Всеукраїнського об’єднання автошкіл, за результатами регіональних круглих столів, письмових пропозицій від автошкіл, була озвучана на обговоренні.
«Звертаємося з проханням до Державної регуляторної служби сприяти невідкладному внесенню Міністерством внутрішніх справ України технічних змін до профільних наказів, а саме: замінити у текстах вказаних наказів підрозділи ДАІ МВС України на Головний центр з надання сервісних послуг МВС та територіальні центри з надання сервісних послуг МВС. Такий крок дасть можливість автошколам відновити роботу вже у найближчий час! А тим часом потрібно залучити експертів, у тому числі і представників цього бізнесу, для розробки якісно нових змін у підходах до підготовки водіїв, адже запропоновані Головним сервісним центром проекти на 80% дублюють діючі на сьогодні накази! Ми неодноразово ініціювали включення наших експертів до складу розробників цих проектів наказів. Жодної відповіді ми так і не отримали. Тепер же бізнес примушують прийняти будь-які запропоновані правила гри просто, щоб вони змогли «вижити», ще й звинувачують громадські організації у затягуванні процесу прийняття нормативки шляхом подання пропозицій!» – наголосив голова Всеукраїнського об’єднання автошкіл Ілля Щербина.
Певна річ, що представники Головного сервісного центру МВС України наполягали на негайному погодженні Державною регуляторною службою підготованих ними проектів наказів, мотивуючи це тим, що кожне таке обговорення – це затягування відновлення роботи автошкіл, категорично не визнавали своєї вини у «затягуванні»! Ще раз нагадуємо, що проекти наказів були оприлюднені тільки 15 лютого поточного року, хоча проблеми у автошкіл через «необачне» реформування розпочалися вже у листопаді минулого року!!! Хто ж тоді винен у затягуванні?! Ми ще 25 січня зверталися до Державної регуляторної служби України сприяти у внесенні технічних правок http://voa.in.ua/pershe-zasidannya-robochoyi-grupy-pry-derzhavnij-regulyatornij-sluzhbi-ukrayiny/, а служба у свою чергу зверталася з цим до МВС України.
«Технічні правки можна погодити і внести на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України за два тижні. Державна регуляторна служба сприятиме пришвидшенню процесу. Я цілком підтримую такий варіант виходу із ситуації. І вже після цього кроку розпочати розробку системних змін системи разом із фахівцями. Головний сервісний центр повинен зрозуміти, що бізнес не сприймає вашої редакції наказів. Усвідомте це і йдіть на зустріч.» – зазначила Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна
«Навіть якщо не заглиблюватися у нюанси сфери підготовки водіїв транспортних засобів, акцентуємо увагу на тому, що оприлюднені проекти наказів містять порушення нормопроектувальної техніки (*вимог до написання нормативно-правових актів), процедури оприлюднення та громадського обговорення, містять повноваження для сервісних центрів, які непередбачені законодавством! Все це може призвести до того, що Мін’юст просто поверне ці проекти без державної реєстрації. Ось це справді затягне процес відновлення роботи автошкіл, адже вся процедура державної реєстрації розпочнеться з початку.» – звернула увагу присутніх голова координаційної ради Всеукраїнського об’єднання автошкіл Антоніна Загроцька.
За результатами зустрічі було прийняте рішення провести повторне засідання 15 березня на базі Державної регуляторної служби України, щоб прийняти остаточне рішення для врегулювання ситуації, що склалася на ринку автошкіл.

Коментарі відсутні

Залишити коментар