Кабмин внес изменения в Правила дорожного движения

Кабинет министров Украины обязал водителей останавливаться по требованию уполномоченного лица Государственной пограничной службы в пределах пограничной полосы. Об этом сообщает “Интерфакс-Украина”.

Согласно постановлению №790 от 9 ноября, данные изменения правительство внесло в Правила дорожного движения (ПДД).

Кабмин установил, что на участках дорог в пределах пограничной полосы и контролируемого пограничного района по требованию уполномоченного лица Госпогранслужбы водитель должен остановиться с соблюдением требований ПДД, а также: предъявить для проверки регистрационный документ на транспортное средство, дать возможность осмотреть транспортное средство и проверить номера его агрегатов.

Зона действия данных правил определяется новыми дорожными знаками “Начало пограничной полосы”, “Конец пограничной полосы”, “Начало контролируемого пограничного района”, “Конец контролируемого пограничного района”.

Также Кабмин уточнил значение знака “Въезд запрещен”, определив, что он запрещает въезд на дороги, непосредственно проходящие в пределах пограничной полосы к государственной границе и не обеспечивают передвижение к установленным пунктам пропуска через государственную границу (кроме сельскохозяйственной техники, других транспортных средств и механизмов, задействованных в производстве в соответствии с законодательством и при наличии соответствующих на то законных оснований, ликвидации чрезвычайных ситуаций и их последствий, а также транспортных средств Вооруженных сил, Национальной гвардии, СБУ, Госпогранслужбы, ГМС, ГФС, Оперативно-спасательной службы гражданской защиты, Национальной полиции и органов прокуратуры при исполнении оперативных и служебных задач).

В сообщении, которое прилагается к постановлению, отмечается, что принятие данного решения обусловлено увеличением незаконного перемещения через государственную границу вне пунктов пропуска различных типов товаров, которые могут доставляться транспортными средствами к госграницы дорогами, которые отсутствуют в реестре автомобильных дорог и необходимы для передвижения сельскохозяйственной техники.

О внесении изменений в Правила дорожного движения
КМ Украины
Постановление КМ от 09.11.2016 № 790
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 листопада 2016 р. N 790
Київ
Про внесення змін до Правил дорожнього руху
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. N 1306 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 41, ст. 1852; 2007 р., N 48, ст. 1978; 2013 р., N 14, ст. 505), зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України
В. ГРОЙСМАН
Інд. 72
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 листопада 2016 р. N 790
ЗМІНИ,
що вносяться до Правил дорожнього руху
1. Доповнити Правила пунктом 2.43 такого змісту:
“2.43. На ділянках доріг у межах прикордонної смуги та контрольованого прикордонного району на вимогу уповноваженої особи Держприкордонслужби водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також:
а) пред’явити для перевірки документи, зазначені в підпункті “б” пункту 2.1;
б) дати можливість оглянути транспортний засіб і перевірити номери його агрегатів.”.
2. У розділі 33:
1) знак 3.21 доповнити абзацом такого змісту:
“запобігання в’їзду на дороги, що безпосередньо простягаються у межах прикордонної смуги до державного кордону і не забезпечують пересування до встановлених пунктів пропуску через державний кордон (крім сільськогосподарської техніки, інших транспортних засобів і механізмів, задіяних у провадженні відповідно до законодавства і за наявності відповідних на те законних підстав сільськогосподарської діяльності або інших робіт, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків, а також транспортних засобів Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби, ДМС, ДФС, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, Національної поліції і органів прокуратури під час виконання оперативних та службових завдань).”;
2) доповнити підрозділ 5 знаками 5.71 – 5.74 такого змісту:
“5.71 “Початок прикордонної смуги”. В’їзд на територію, де діють особливі умови дорожнього руху, передбачені пунктом 2.43 цих Правил.
5.72 “Кінець прикордонної смуги”.
Знаки 5.71 і 5.72 установлюються на фактичній межі території селищної, сільської ради, прилеглої до державного кордону або до берегів прикордонних річок, озер та інших водойм.
5.73 “Початок контрольованого прикордонного району”. В’їзд на територію, де діють особливі умови дорожнього руху, передбачені пунктом 2.43 цих Правил.
5.74 “Кінець контрольованого прикордонного району”.
Знаки 5.73 і 5.74 установлюються на фактичній межі території району, міста, прилеглої, як правило, до державного кордону або до узбережжя моря, що охороняється органами Держприкордонслужби.”.
3. Підрозділ 5 додатка 1 до Правил доповнити знаками 5.71 – 5.74 такого змісту:

58257f271dac5
5.71
Початок прикордонної смуги
5.72
Кінець прикордонної смуги
5.73
Початок контрольованого прикордонного району
5.74
Кінець контрольованого прикордонного району”.

Коментарі відсутні

Залишити коментар