Яким чином в Києві можуть з’являтись учбові автомобілі з іноземними номерами? Держава зобов’язана посилити контроль за діяльністю автошкіл вже зараз!

Коротке ілюстроване оповідання на тему: «Як це так?»
Вівторок. Вечір. Пробка.
Ледве протискаючись крізь щільно розташовані «пробки» вечірнього Києву в сторону своєї хати мимоволі починаєш роздивлятись міські пейзажи сьогодення.
Аж раптом понуре буття години пік порушує гучний рев двигуна авто, який, перетинаючи подвійну суцільну смугу, хвацько скорочує собі шлях.
І що ж це за авто?
Та це ж учбове авто! Не в же за кермом інструктор?
Однак, внутрішнє питання «Як це так?» набуло іншого змісту, коли в полі мого зору опинився номер цього авто. Авто мало закордонні номери.
Як каже один мій близький знайоми: «Для того, щоб оцінити масштаби вірогідної трагедії необхідно помножити ситуацію на нескінченість». Отже, що трапиться, якщо цей автомобіль під час учбової їзди потрапить в аварію? Інструктор може спокійно покинути місце дорожньо-транспортної пригоди, при цьому відповідальність повністю опиниться на плечах (та інших місцях) учня.
А давайте подивимось на правову сторону питання…
Як цей автомобіль (на закордонних номерах) може використовуватись на території України?
Відповідь не є секретом – на підставі довіреності. Не будемо казати про те, що довіреність є документом, який надає повіреному право на вчинення певних юридичних, а не фізичних (!) дій. Порушення цього питання в контексті реалій сьогодення може мати революційний характер.
Отже, резидент керує автомобілем, який належить нерезиденту та зареєстрований в компетентних органах іншої країни. Цю дію він робить від імені іншої особи.
В такому разі, поглянемо в мат.частину. Відповідно до абзацу восьмого пункту 4.3 розділу ІV Інструкції про порядок організації роботи територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ України щодо державної акредитації закладів, які проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та атестації їх спеціалістів, затвердженої наказом МВС України від 07.12.2009 № 515, працівники РСЦ МВС за місцезнаходженням акредитованих закладів реєструють їх за умови подання, зокрема, копій документів, що підтверджують право закладу на користування транспортними засобами.
Довіреність нерезидента на вчинення юридичних дій від його імені не може вважатись документом, який надає право учбовому закладу використовувати цей автомобіль!!! Це може бути лише договір (оренди чи купівлі-продажу)!
А якщо це договір, то автомобіль має бути розмитнений. Таким чином, правові підстави для використання авто нерезидентів (з іноземними номерами) відсутні вже зараз.
Тоді, яким чином в стольному граді Києві можуть з’являтись учбові автомобілі з іноземними номерами? Хто нестиме відповідальність в разі скоєння ДТП?
Переконаний в тому, що
Зволікання може призвести до невтішних наслідків, а також витіснити з ринку сумлінних гравців.
джерело: https://www.facebook.com/alexey.dovbysh.1

Коментарі відсутні

Залишити коментар